Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

Aktualności

KONFERENCJA NA TEMAT WSPÓLNEJ POLITYKI ROLNEJ

28-03-2014

W dniach 13 – 14 marca, w Sevilli, odbył się Europejska Konferencja Rolników „Nowa WPR na lata 2014 -2020: przyszłość dla rolników, przyszłość społeczeństwa”.

Czytaj więcej...

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAPYTANIA OFERTOWEGO NR 2/2014

26-02-2014

w sprawie zamówienia kompleksowej usługi agencji public relations na realizację kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców – edycja IV

 

Informujemy, że zmianie uległ okres realizacji zamówienia (pkt II. ppkt 4) oraz termin wykonania przedmiotu zamówienia (pkt III).

 

Po zmianie okres realizacji zamówienia wynosi 6 miesięcy, a termin wykonania przedmiotu zamówienia: od 1 kwietnia do 30 września 2014 r.

ZAPYTANIA OFERTOWE

24-02-2014

Zapytanie ofertowe nr 2/2014 w sprawie kompleksowej usługi agencji public relations na realizację kampanii "Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców" 
- edycja IV
Formularz ofertowy

ZAPYTANIA OFERTOWE

20-01-2014

Zapytanie ofertowe nr 1/2014 w sprawie zamówienia kompleksowej usługi agencji "public relations" na realizację kampanii "Lubię kaszę - kasza na stół, na zdrowie, na co dzień"
Formularz ofertowy

ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ: NOWE WYZWANIA W PRODUKCJI ŻYWNOŚCI I PASZ W UE W DNIACH 20-21 LISTOPADA 2013 R.

14-11-2013

Kliknij po więcej informacji 

SPOTKANIE Z MINISTREM WS. RYNKU ZBÓŻ

10-11-2013

7 listopada odbyło się spotkanie przedstawicieli związków branżowych zrzeszonych w Federacji z Ministrem Rolnictwa Stanisławem Kalembą. Głównym tematem spotkania była sytuacja na rynku zbóż, z szczególnym uwzględnieniem wymiany handlowej na rynku kukurydzy...

Czytaj więcej...

KONGRES PRO AGRO W BUKARESZCIE

03-11-2013

W dniu 31 października 2013 roku w Bukareszcie w Rumunii odbył się pierwszy kongres Rumuńskiej Federacji Związków Branżowych „PRO AGRO”. W kongresie uczestniczyli między innymi Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rumunii Pan Daniel Constantin; Przewodniczący FNSEA (Francuska Federacja Związków Rolników) Xavier Beulin oraz Przewodniczący Rumuńskiej Federacji Związków Branżowych „Pro Agro” Alexandru Jurconi. Z ramienia FBZPR w kongresie uczestniczyli Przewodniczący Prezydium Rady Federacji Marian Sikora oraz stały przedstawiciel FBZPR przy komitetach COPA-COGECA w Brukseli Michał Kiciński. Głównymi tematami omawianymi na kongresie były przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku oraz perspektywy WPR z Rumunii, Francji i Polski...

Czytaj więcej...

KRÓLOWA MLEKA WYBRANA

30-10-2013

29 października wybrano pierwszą w Polsce Królową Mleka. Została nią Katarzyna Gajownik, 26-letnia doktorantka Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. Poznaj Królową Mleka ….. www.krolowamleka.pl 

GRUPA DORADCZA DS. WPR

15-10-2013

14 października odbyło się posiedzenie Grupy Doradczej ds. Wspólnej Polityki Rolnej. W spotkaniu uczestniczyli: Stanisław Kacperczyk – Wiceprzewodniczący Prezydium Rady Federacji, Prezes Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych oraz dr Mirosław Drygas – Dyrektor Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, reprezentujący Krajową Radę Izb Rolniczych.

Czytaj więcej...

PREZYDIUM COPA-COGECA

21-09-2013

W dniach 19 i 20 września 2013 roku w siedzibie komitetów COPA-COGECA w Brukseli odbyło się wspólne posiedzenie Prezydiów. W ramach FBZPR w posiedzeniu uczestniczyli Przewodniczący Federacji Marian Sikora oraz z stały przedstawiciel przy komitetach COPA-COGECA Michał Kiciński. W trakcie posiedzeń debatowano z Panem Marc’em Vanheukelenem, szefem gabinetu Karela de Guchta Komisarza Unijnego ds. Handlu, na temat rozwoju rozmów na temat umowy handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Przeprowadzono także wybory na Przewodniczącego oraz sześciu wiceprzewodniczących komitetu COPA. Przewodniczącym został Jan Albert Maat z LTO (Holenderska Federacja Rolnictwa o Orgódnictwa). W skład wiceprzewodniczących wybrano Przewodniczącego NSZZ RI „Solidarność” Jerzego Chróścikowskiego. Pozostali wiceprzewodniczący to: Xavier Beulin (Francja), Harry Sinclair (Wielka Brytania), Ricardo Serra Arias (Hiszpania), Miklos Kis (Węgry) oraz Maria Dzelzkaleja (Łotwa)