Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

Aktualności

Zapytanie ofertowe nr 2/2015

24-03-2015

Zapytanie ofertowe nr 2/2015 w sprawie zamówienia kompleksowej usługi na realizację kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców” – edycja V

Formularz oferty

Data umieszczenia zapytania: 24.03.2015 r.

 

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe nr 1/2015

02-03-2015

Zapytanie ofertowe nr 1/2015 w sprawie zamówienia kompleksowej usługi agencji public relations na realizację kampanii "Wsparcie promocji polskiej żywności poprzez niwelowanie barier w eksporcie".

Formularz oferty

Data umieszczenia zapytania: 02.03.2015 r.

Czytaj więcej...

Druga odsłona kampanii Gwarancja Jakości QAFP realizowanej przez Związek UPEMI

27-02-2015

Z początkiem marca 2015 roku rozpocznie się kolejna, druga już odsłona kampanii „Gwarancja Jakości QAFP” na bilbordach. Wielkoformatowe plakaty będą widoczne w całej Polsce w 345 lokalizacjach m.in. na terenie Warszawy, Poznania, Łodzi, Wrocławia, Katowic czy Sosnowca aż do 30 kwietnia. W marcu jesteśmy obecni w 175 lokalizacjach w kwietniu w 170. Dodatkowo po raz pierwszy reklama apetycznych wędlin i mięs pojawi się w warszawskim metrze.

Czytaj więcej...

Posiedzenie Rady Federacji

20-02-2015

W dniu 19 luty odbyło się posiedzenia Rady Federacji, w którym uczestniczyli prezesi oraz delegaci krajowych rolniczych związków branżowych, jednostek członkowskich FBZPR. Podczas posiedzenia omawiano sytuację poszczególnych branż, działania Federacji i związków branżowych na forum UE oraz sprawy organizacyjne. Podczas posiedzenia w skład Federacji przyjęto Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych. Rada Federacji spotkała się również z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Markiem Sawickim. 

Czytaj więcej...

Rozmowy w ministerstwie

12-02-2015

11 lutego odbyły się kolejne rozmowy w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczestniczyli w nich przedstawiciele związków branżowych, związków zawodowych oraz izb rolniczych. Podczas spotkania omawiano m.in. mechanizmy wsparcia inwestycji w ramach produkcji zwierzęcej, wsparcie dla zwierząt w ramach płatności bezpośrednich 2015-2020, projekty rozporządzeń oraz projekt ustawy o Trójstronnej Komisji Dialogu Społecznego w Rolnictwie. Podczas spotkania powołano sześć zespołów roboczych, które mają zająć się najpilniejszymi problemami w rolnictwie, tj. mleko, trzoda chlewna, opłacalność produkcji, łowiectwo. 

Czytaj więcej...

Posiedzenie Prezydium Copa-Cogeca

12-02-2015

W dniach 5-6 luty odbyło się posiedzenie prezydium Copa. Pierwszego dnia obrad głównym tematem była kwestia aktualnych międzynarodowych negocjacji handlowych (UE-USA, UE-Japonia, WTO, rosyjskie embargo). Do wzięcia udziału w Prezydium zaproszono Panią Marię Pariat, zastępcę  dyrektora generalnego ds. stosunków międzynarodowych i wielostronnych, DG AGRI.W kolejnym dniu odbyła się wymiana poglądów na temat planu działania dla sektora mleka. 

Czytaj więcej...

Dialog w ministerstwie

30-01-2015

W dniach 27 i 28 stycznia w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyły się kolejne spotkania z szefami organizacji rolniczych działających na forum europejskim. Federację reprezentowali Przewodniczący Marian Sikora i Dyrektor Biura Agnieszka Falba-Gałkowska. Podczas spotkań zdecydowano o powołaniu Komisji Trójstronnej w obszarze rolnictwa, w której powinni znaleźć się rolnicy, przetwórcy i członkowie rządu z zaangażowanych w te sprawy resortów.

Czytaj więcej...

Spotkanie w sprawie sytuacji na rynku trzody chlewnej

30-01-2015

23 stycznia 2015 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie w sprawie sytuacji na rynku trzody chlewnej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele organizacji hodowców trzody chlewnej, przetwórcy, prezesi organizacji rolniczych działających w COPA-COCEGA, a także z przedstawiciele lokalnych komitetów protestacyjnych z województwa kujawsko – pomorskiego oraz wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

30-01-2015

21 stycznia odbyło się spotkanie ministra z szefami organizacji członkowskich COPA-COGECA. Głównym tematem spotkania było omówienie trudnej sytuacji w rolnictwie, która jest przyczyną lokalnych protestów. Podczas spotkania prezesi organizacji poruszyli m.in. trudną sytuację na rynku wieprzowiny i mleka oraz zaapelowali o jak najszybsze wdrażanie mechanizmów mogących poprawić tę sytuację....

Czytaj więcej...

Spotkanie w ministerstwie rolnictwa

24-10-2014

22 października Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki zaprosił producentów rolnych na spotkanie. Federację reprezentowali m.in. producenci zbóż, mleka, ogrodnicy, chmielarze. Spotkanie zdominowała wymiana poglądów z sadownikami. Rozmowy dotyczyły pomocy Komisji Europejskiej dla producentów owoców i wypłaty rekompensat. Podczas spotkania poruszono również kwestie dotyczące kar za nadprodukcje mleka i zakończenia kwotowania tej produkcji, szkód wyrządzonych przez dzikie zwierzęta w uprawach rolnych, organizacji okrągłego stołu ogrodników oraz wykonania analizy marż podmiotów pośredniczących w obrocie handlowym. Minister wyraził również swoją opinię dotyczącą udziału w Kongresie Europejskich Rolników w Brukseli, podkreślając, że był jedynym ministrem z krajów europejskich, który był zainteresowany głosem rolników.