Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych

Aktualności

Prezydium COPA - COGECA

15-05-2015

W dniach 22-24 kwietnia br. w Portugalii (Estorial) odbyło się posiedzenie Prezydiów Copa-Cogeca oraz konferencja portugalskiej organizacji CAP. Podczas posiedzenia Prezydiów Copa-Cogeca omówione zostały następujące tematy: wymiana poglądów z p. Jose Diogo Santiago Albuquerque, portugalskim sekretarzem stanu ds. rolnictwa, na temat wdrażania reformy WPR ze zwróceniem szczególnej uwagi na uproszczenie, informacje na temat uproszczenia WPR, informacje na temat handlu międzynarodowego, sprawozdanie finansowe Copa-Cogeca za 2014 r., dyskusja z p. Nuno Melo, posłem do Parlamentu Europejskiego, na temat sprawozdania w sprawie sytuacji sektora warzyw i owoców od momentu wprowadzenia reformy z 2007r. 

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe nr 2/2015

24-03-2015

Zapytanie ofertowe nr 2/2015 w sprawie zamówienia kompleksowej usługi na realizację kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców” – edycja V

Formularz oferty

Data umieszczenia zapytania: 24.03.2015 r.

 

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe nr 1/2015

02-03-2015

Zapytanie ofertowe nr 1/2015 w sprawie zamówienia kompleksowej usługi agencji public relations na realizację kampanii "Wsparcie promocji polskiej żywności poprzez niwelowanie barier w eksporcie".

Formularz oferty

Data umieszczenia zapytania: 02.03.2015 r.

Czytaj więcej...

Druga odsłona kampanii Gwarancja Jakości QAFP realizowanej przez Związek UPEMI

27-02-2015

Z początkiem marca 2015 roku rozpocznie się kolejna, druga już odsłona kampanii „Gwarancja Jakości QAFP” na bilbordach. Wielkoformatowe plakaty będą widoczne w całej Polsce w 345 lokalizacjach m.in. na terenie Warszawy, Poznania, Łodzi, Wrocławia, Katowic czy Sosnowca aż do 30 kwietnia. W marcu jesteśmy obecni w 175 lokalizacjach w kwietniu w 170. Dodatkowo po raz pierwszy reklama apetycznych wędlin i mięs pojawi się w warszawskim metrze.

Czytaj więcej...

Posiedzenie Rady Federacji

20-02-2015

W dniu 19 luty odbyło się posiedzenia Rady Federacji, w którym uczestniczyli prezesi oraz delegaci krajowych rolniczych związków branżowych, jednostek członkowskich FBZPR. Podczas posiedzenia omawiano sytuację poszczególnych branż, działania Federacji i związków branżowych na forum UE oraz sprawy organizacyjne. Podczas posiedzenia w skład Federacji przyjęto Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych. Rada Federacji spotkała się również z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Markiem Sawickim. 

Czytaj więcej...

Rozmowy w ministerstwie

12-02-2015

11 lutego odbyły się kolejne rozmowy w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczestniczyli w nich przedstawiciele związków branżowych, związków zawodowych oraz izb rolniczych. Podczas spotkania omawiano m.in. mechanizmy wsparcia inwestycji w ramach produkcji zwierzęcej, wsparcie dla zwierząt w ramach płatności bezpośrednich 2015-2020, projekty rozporządzeń oraz projekt ustawy o Trójstronnej Komisji Dialogu Społecznego w Rolnictwie. Podczas spotkania powołano sześć zespołów roboczych, które mają zająć się najpilniejszymi problemami w rolnictwie, tj. mleko, trzoda chlewna, opłacalność produkcji, łowiectwo. 

Czytaj więcej...

Posiedzenie Prezydium Copa-Cogeca

12-02-2015

W dniach 5-6 luty odbyło się posiedzenie prezydium Copa. Pierwszego dnia obrad głównym tematem była kwestia aktualnych międzynarodowych negocjacji handlowych (UE-USA, UE-Japonia, WTO, rosyjskie embargo). Do wzięcia udziału w Prezydium zaproszono Panią Marię Pariat, zastępcę  dyrektora generalnego ds. stosunków międzynarodowych i wielostronnych, DG AGRI.W kolejnym dniu odbyła się wymiana poglądów na temat planu działania dla sektora mleka. 

Czytaj więcej...

Dialog w ministerstwie

30-01-2015

W dniach 27 i 28 stycznia w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyły się kolejne spotkania z szefami organizacji rolniczych działających na forum europejskim. Federację reprezentowali Przewodniczący Marian Sikora i Dyrektor Biura Agnieszka Falba-Gałkowska. Podczas spotkań zdecydowano o powołaniu Komisji Trójstronnej w obszarze rolnictwa, w której powinni znaleźć się rolnicy, przetwórcy i członkowie rządu z zaangażowanych w te sprawy resortów.

Czytaj więcej...

Spotkanie w sprawie sytuacji na rynku trzody chlewnej

30-01-2015

23 stycznia 2015 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie w sprawie sytuacji na rynku trzody chlewnej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele organizacji hodowców trzody chlewnej, przetwórcy, prezesi organizacji rolniczych działających w COPA-COCEGA, a także z przedstawiciele lokalnych komitetów protestacyjnych z województwa kujawsko – pomorskiego oraz wielkopolskiego.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

30-01-2015

21 stycznia odbyło się spotkanie ministra z szefami organizacji członkowskich COPA-COGECA. Głównym tematem spotkania było omówienie trudnej sytuacji w rolnictwie, która jest przyczyną lokalnych protestów. Podczas spotkania prezesi organizacji poruszyli m.in. trudną sytuację na rynku wieprzowiny i mleka oraz zaapelowali o jak najszybsze wdrażanie mechanizmów mogących poprawić tę sytuację....

Czytaj więcej...